V torek, 7. 4. 2026, smo skupaj z Zdravstveno vzgojnim centrom Zdravstvenega doma Šmarje pri Jelšah, v parku pri Zdravstveni postaji Rogaška Slatina, obeležili svetovni dan zdravja. V parku so potekale različne dejavnosti za različne starostne skupine. Na prireditvi smo sodelovale dijakinje Srednje zdravstvene in kozmetične šole Celje, Hana Romih, Julija Sovinc, Nika Strašek, Alja Vahen iz 4. a razreda in Maša Krivokapić in Anamarija Mikša iz 4. d razreda.
Najprej so se dejavnosti udeležili otroci iz vrtca in nižjih razredov osnovne šole. Poslušali so pravljico o zobkih, druga skupina pa je veselo sodelovala pri jogi. Nato so ustvarjali iz pripravljenega materiala: slikali so na kamenčke, izdelovali barvne lončke in papirnate zobke. Preizkusili so se tudi na kolesu sreče, saj so do praktične nagrade prišli le s pravilnim odgovorom. Igrali so tudi igro Človek, ne jezi se, pri kateri so se hkrati razgibavali.
Pri odraslih smo izvajali meritve krvnega tlaka, test hoje, analizo telesne sestave ter trening mišic medeničnega dna. Poleg vseh teh dejavnosti je bil omogočen tudi voden ogled reševalnega vozila ter ponovitev temeljnih postopkov oživljanja z uporabo AED.
Reševalka Anja si je posebej vzela čas za nas dijakinje in nam povedala kar nekaj zanimivih prigod iz svojega dela. Pri vseh dejavnostih smo aktivno sodelovale, z nami pa je bila tudi mentorica, gospa profesorica Slavica Drame. S prijetnimi izkušnjami in nasmejane smo odšle domov.
Povzetek zapisala Alja Vahen.
#SZKŠC, #DogajaNaSZKŠC, #DanZdravja




Deli:
Tečaji
Zdravstveni reševalec / zdravstvena reševalka
Prijavite se lahko z elektronsko prijavnico na naši internetni strani.